آموزش

آموزش تعویض پنل تلویزیون

آموزش تعویض پنل تلویزیون یکی از آموزش های تخصصی است که زیر مجموعه های مختلفی دارد. تعمیر و تعویض پنل تی وی  از عهده هر مرکز تعمیراتی و هر تعمیرکاری بر نمی آید. تنها باید از مراکز رسمی و معتبر کمک بگیرید. امروز می خواهیم در آموزش تعویض پنل تلویزیون بیشتر درباره پنل های آب خورده و فلت های آسیب دیده صحبت کنیم و نحوه تعمیر و تعویض آنها را آموزش دهیم. همراه ما باشید.

چگونگی آموزش تعویض پنل تلویزیون

اولین نکته ای که باید در آموزش تعویض پنل تلویزیون بدانید این است که در تلویزیون  های ال سی دی برد آدرس معمولا در قسمت بالای تلویزیون قرار دارد. این برد کمتر دچار آبخوردگی پنل می شود. این درحالی است که در درصد بسیار پایینی از ال سی دی ها برد آدرس در پایین قرار دارد. بسته به اینکه پنل دستگاه شما از چه مدلی است و دچار چه مشکلی شده است، مسیر تعمیر و آموزش تعویض پنل تلویزیون می تواند متفاوت باشد.

برای مثال در آن دسته از تی وی های ال سی دی که برد آدرس در قسمت پایین است و دستگاه آب خورده است، وقتی دستگاه دچار آبخوردگی می شود، آب نشت می کند و سرازیر می شود و روی فلت ها می ریزد و ارتباط فلت ها را قطع می کند.

در این شرایط در آموزش تعویض پنل تلویزیون اینگونه آمده است که برای تعمیر و تعویض پنل تلویزیون باید مقاومت ها و خازن های اسم ام دی(SMD) را بررسی و چک کنید تا از سوخته شدن یا نشدن آنها مطلع شوید. این کار را با یک مولتی متر آنالوگ یا دیجیتال انجام دهیدکه ما مدل آنالوگ ( عقربه ای)  را توصیه می کنیم.

کارشناسان واحد آموزش تعویض پنل تلویزیون می گویند در درصد کمی از مواقع آبی که وارد پنل و فلت شده روی سوکتی می ریزد که در ایجاد ارتباط برد TFT موثر است. اگر این سوکت آب خورده باشد، باید آن را با تینر پاک کنید. گاهی شدت آسیب دیدگی این سوکت به حدی است که فقط باید تعویض شود. در این تعویض باید نهایت دقت را داشته باشید. و حتما از قطعات اورجینال استفاده کنید. پس از اینکه خازن ها و مقاومت های SMD را چک کردید، باید ارتباطات را وصل کنید و دستگاه را روشن کنید. سوکت نام برده شده  را با تینر حتما پاک کنید.

روی این فلت آی سی وجود دارد که ممکن است دچار آبخوردگی نشده باشد؛ کارشناسان واحد آموزش تعویض پنل تلویزیون می گویند گاهی ممکن است با شل شدن پنل تصویر بالا نیاید. در این شرایط تی وی را روشن کنید و دستانتان را روی تک تک فلت ها بگذارید؛ اگر یکی از این فلت ها به حدی داغ می کند که اصلا قابل تحمل نیست و مجبور می شوید که سریعا دستانتان را بردارید، فلت مذکور کاملا خراب است و باید کاملا تعویض شود. فلت از روی شیشه و برد آدرس برداشته می شود و یک فلت نو جایگرین می شود.

نصب فلت نو

نصب فلت نو تنها از عهده تعمیرکار بر می آید. این تعویضِ بسیار تخصصی است و در کنار اینکه به مهارت و تخصص نیاز دارد، به مواد و ابزار درجه یک و اورجینال هم نیازمند است. پس برای این کار یک مرکز معتبر تعمیرات تلویزیون بیابید و کار را به آنها واگذار کنید. در صورتی که در انتخاب مرکز تعمیراتی سهل انگاری کنید، درگیر مشکلات جدی دیگری خواهید شد که حل آنها گاهی امکان پذیر نیست. پس این موضوع را سَبُک ندانید و کاملا جدی بگیرید.

تعمیر تلویزیون تعمیر تلویزیون سامسونگ مین سامسونگ

2 دیدگاه ها

یک دیدگاه بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید!